close
تبلیغات در اینترنت
رسانه یارگمنام | حَبیبَ الْمَجْهول |
رسانه برتر دفاع مقدس
جانبازان
رسانه برتر دفاع مقدس

تروریست واقعی؛ تروریسم واقعی+تصاویر

در زمانه ای قرار داریم که در راس کشورهای غربی مدعی حقوق بشر، کشور ایالات متحده ای قرار دارد که خودش بزرگترین ناقض حقوق بشر دنیاست. و با رژیم پشت پرده ای مواجه هستیم که دست در دست آمریکا، خاستگاه تروریسم و پرچم دار نقض حقوق بشر به شمار می آید. رژیم غاصب صهیونیستی…

گروه های تندروی مذهبی بسیاری در داخل محافل صهیونیستی وجود داشته و دارند که افکاری خصمانه را نه تنها علیه فلسطینیان بلکه اعراب و حتی هر کسی غیر از بنی اسرائیل و یهودیان دارند. بازتاب این افکار را می توان در آرا و دیدگاه های خاخام های تندروی این رژیم غاصب مشاهده کرد. این گروه ها فعالیت ها و اقدامات مجرمانه ی گوناگونی را علیه بشریت انجام می دهند که گهگاه تا سطح قتل و یا نسل کشی نیز می رسد. این موضوعی است که می توان انعکاس آن را در رخدادهای مرتبط با چالش موجود در فلسطین اشغالی رصد کرد.


03


شکل گیری اکثر این گروه ها مبتنی بر بنیادها و اصول فکری مطرح شده از سوی خاخام «ابراهام بن اسحاق کوک» بوده است. این خاخام یهودی، در حدود ۲۵ سال پیش از ایجاد کشور جعلی «اسرائیل»، مدرسه ای را تحت عنوان «مرکازهراف» به راه انداخت که اولین مدرسه ی تندروی صهیونیستی بود که بیشتر رهبران گروه های تندرو از آن فارغ التحصیل شدند.


05


اصول مطرح شده از سوی ابراهام بن اسحاق همان اصولی بود که حزب صهیونیستی کار بر اساس آن شکل گرفت (و گروه های تندروی یهودی جزء اقمار این حزب به شمار می آمدند) ؛ ولی بعد از جنگ ۱۹۶۷ شرایط به صورتی دراماتیک تغییر کرد و گروه های تندروی مذهبی در رژیم صهیونیستی به سمت ائتلاف با راستگرایان تندرو در ائتلاف لیکود حرکت کردند، ائتلافی که همچنان پا بر جا است.

امروز سالگرد به درک رفتن یکی از موثر ترین بازوهای رژیم نا مشروع صهیونیستی است که با افکار و عقاید ویرانگرش بار سنگینی از حجم جنایات اسرائیل را به دوش می کشد. خاخام کاهانه…


خاخام “کاهانه” کیست ؟

“خاخام کاهانه” یا “مئیر کاهان” یا “حاخام میرکاهانا”، یک متعصب سرسخت صهیونیست بود در سال ۱۹۳۲م در نیویورک به دنیا آمد.
او سالهای زیادی از عمر خود را به دلیل ارتکاب جرائمی از قبیل سرقت مسلحانه، تجاوز و آدمکشی، در زندانهای آمریکا بسر برد. وی پس از مطالعه مکتب صهیونیسم و آئینی که یهودیان اسرائیل از آن تبعیت می کردند شیفته این آئین شد و خود پرچمدار و مبلغ این مکتب در نیویورک گردید. رفتار کاهانه با مخالفینش در آمریکا همانند رفتار یک باند تبهکار بود. او در سالهای ۷۰ ـ ۱۹۶۵ رهبری یک شبکه تبلیغاتی را برای بازداشتن خانواده‌های آمریکائی از مخالفت با جنگ آمریکا در ویتنام برعهده داشت. وی در این سالها با نام مستعار «مایکل کینگ» با سازمان EBI و CIA همکاری وسیع داشت و با هویت دیگری با بعضی از شبکه‌های مافیائی در ارتباط بود و برای آنان جاسوسی می کرد. خاخام کاهانه در سال ۱۹۶۸ در سن ۳۶ سالگی «سازمان دفاع از یهود» را که نام اختصاری آن به زبان عبری «کاخ» می ‌باشد، در آمریکا پایه ‌ریزی کرد. این سازمان که یک جنبش بسیار افراطی و دارای عناصر آموزش‌ دیده و فعال در امر حمل سلاح و پرتاب مواد منفجره بود توانست بزودی حمایت بسیاری دیگر از اوباشان یهودی را در آمریکا جذب کند.


04

خاخام کاهانه در سال ۱۹۷۱ به اسرائیل رفت و مورد استقبال شایان توجه گلدامایر نخست‌ وزیر وقت رژیم صهیونیستی قرار گرفت. او در سالهای پس از جنگ اکتبر ۱۹۷۳ نقش قابل ملاحظه ‌ای در توجیه سیاست اسرائیل و در موجه جلوه دادن استراتژی تصرف از نیل تا فرات در جامعه آمریکا ایفا کرد. در تمام طول دهه ۱۹۷۰ خاخام کاهانه مؤثرترین وسیله برای جلب حمایت مالی یهودیان آمریکایی و فریفتن آنان به حمایت از اسرائیل و خطرناکترین عنصر صهیونیست برای موجودیت اعراب مقیم فلسطین اشغالی محسوب می ‌شد.

نامبرده در سال ۱۹۸۴ پس از یک سلسله فعالیتهای تروریستی و تخریبی علیه فلسطینیان و مسلمانان جنوب لبنان سازمان مخوف «ترور بر ضد ترور» را با هدف رواج عملیات تروریستی بر ضد فلسطینیان و شیعیان لبنان پی نهاد. در تابستان همین سال وی در انتخابات پارلمانی اسرائیل شرکت کرد و با بدست آوردن ۲۵ هزار رأی وارد «کنست» یا مجلس اسرائیل گردید و ۴ سال سمت نمایندگی مجلس را برعهده داشت. دو خبرنگار فرانسوی در کتابی که در سال ۱۹۸۵ راجع به شخصیت کاهانه نوشته بودند او را افراطی ترین و متعصب ‌ترین صهیونیست در قرن بیستم لقب دادند. طبق نوشته این دو خبرنگار، خاخام کاهانه گفته بود:

“من معتقدم حتی یک عرب هم نباید در بیت ‌المقدس زندگی کند و من برای هرکس که مسجد‌ الاقصی را بمباران کند کف خواهم زد”


02

معنی: “عربها را با گاز بکشید”

در “هبرون” طرفداران کاهان معتقد به جنگ کامل با اعراب هستند


این افراطی‏گری های کاهانه تا آن‏جا رسید که او را به عنوان تندروترین و متعصب‏ ترین صهیونیست لقب دادند. سرانجام خاخام کاهانه این صهیونیست متعصب در ششم نوامبر ۱۹۹۰م در پنجاه و هشت سالگی به ضرب گلوله یک عرب مسلمان در نیویورک به هلاکت رسید.
او در نوامبر سال ۱۹۹۰ بعد از یک سخنرانی در بروکلین به هلاکت رسید. فرد مهاجم السعید نصیر نام داشت که یک آمریکایی مصری تبار بود. او محکوم شد و به حبس ابد انتقال یافت. کاهان در هار هامنوشوت در اورشلیم دفن شد. مراسم ختم او دارای بیشترین حضار در تاریخ اسرائیل بود به طوری که ۱۵۰۰۰۰ نفر در آن شرکت کردند.

 


همه چیز درباره اتحادیه “دفاع از یهود”

در میان سازمانهای تروریستی یهودی، اتحادیه دفاع از یهود ( Jewish Defense League ) از سابقه ای طولانی و فعالیتهایی گسترده برخوردار بوده است. این سازمان مشهورترین سازمان تروریستی صهیونیستی – غیردولتی می باشد که فعالیتهای آن گستره وسیعی از قتل و کشتار در نقاط مختلف جهان را در برگرفته است.

اتحادیه دفاع از یهود یکی از مجموعه سازمانهای تروریستی بی شماری می باشد که با هدف پیشبرد اهداف صهیونیستها در اقصی نقاط جهان پدید آمده و اقدامات خشونت آمیزی را علیه غیر یهودیان و حتی یهودیان مخالف آرمانهای صهیونیستی انجام داده اند. تروریسم صهیونیستی در اندیشه برتری نژادی آن قرار دارد. بر پایه این اندیشه که یهودیان نژاد برتر و در واقع تنها انسانهای برگزیده روی زمین هستند انجام فعالیتهای تروریستی علیه غیریهودیان توجیه پذیر است.


دفاع از یهود


چنانچه کاهانا در یادداشت های خود به آن اشاره کرده است اتحادیه دفاع از یهود با هدف حمایت از یهودیان و منافع آنها در سطح جهان و همچنین ایجاد روحیه جمعی در میان آنها پدید آمد. براساس نوشته های “کاهانا” وی با توجه به انتقادها و حملات لفظی و فیزیکی متعددی که در اواخر دهه ۱۹۶۰ علیه یهودیان به طور اعم و رژیم اسرائیل به طور اخص می شد تصمیم به تأسیس سازمان مزبور گرفت. آنچه در تحلیل تشکیل چنین سازمانی در ایالات متحده می توان گفت آن است که یک سال قبل از تشکیل این سازمان یعنی ۱۹۶۷ جنگی میان اعراب و اسرائیل رخ داده بود که براساس آن سرزمین هایی از فلسطینیان و بخش هایی از اردن و سوریه به اشغال رژیم صهیونیستی درآمده بود.

این مسئله باعث تشدید احساسات ضداسرائیلی مسلمانان و برخی از غیرمسلمانان در اقصی نقاط جهان شده و مخالفتهایی را از سوی آنها به دنبال داشت. در چنین فضایی طبیعتا محافل صهیونیستی بهترین گزینه را تشکیل سازمانی تروریستی می دیدند که با ایجاد رعب و وحشت در میان مخالفان رژیم صهیونیستی از سطح فعالیت ها و مبارزات آنان بکاهند.

از بدو تشکیل این اتحادیه بسیاری از رهبران یهودیان در اسرائیل، آمریکا و اروپا حمایت علنی خود از این اتحادیه را اعلان داشتند . احزاب و گروههای دست راستی در اسرائیل مثل حزب حیروت و یهودیان ثروتمند ساکن آمریکا و اروپا از اتحادیه دفاع از یهود حمایت می کردند. سازمانهای یهودیان در آمریکا نظیر: کمیته یهودیان آمریکا، انجمن ضد افترا و کنگره یهودیان اروپا به طور ضمنی از این اتحادیه و کاهانا حمایت نمودند.


یهود


در ضمن اتحادیه مذکور از حمایت عامه یهودیان در غرب نیز برخوردار بود. در طی دوران فعالیت این سازمان میلیونها دلار از سوی یهودیان غربی در اختیار آن قرار گرفت. برای ارائه نمونه هایی از حمایت یهودیان آمریکا از اتحادیه دفاع از یهود می توان به سخنرانی کاهانا در سال ۱۹۷۱ در کنیسه معروف پوتوماک واقع در مریلند آمریکا اشاره کرد که پس از آن مبلغی معادل ده هزار دلار از سوی حاضران در اختیار وی قرار گرفت.

موضوع سخنان وی ترور شخصیتهای مخالف یهودیان بود. همچنین می توان به حمایت آشکار جکی ماسون ( Jackie Mason ) ، کمدین معروف انگلیسی از کاهانا اشاره کرد. وی که یهودی بود همواره می گفت : “اسرائیل با توجه به دشمنان بی شمار خود نباید به اصول دموکراتیک التزام داشته باشد”. در اسرائیل نیز این سازمان از حمایت گسترده ای برخوردار بود و حتی بسیاری از مردم عادی به ویژه یهودیان سفاردی نیز به آن کمک می کردند . این در حالی بود که حوزه فعالیت اتحادیه مذکور عمدتا در ایالات متحده قرار داشت . در میان احزاب و گروههای سیاسی اسرائیل ، بیش از همه حزب دست راستی حیروت از این سازمان حمایت می کرد.

علی رغم قرار داشتن نام این سازمان در لیست گروههای تروریستی در آمریکا برخی از چهره های سیاسی در این کشور نیز از سازمان مذکور حمایت می کردند . برای مثال دو تن از سناتورهای دمکرات آمریکا به نامهای هنری جکسون و ماریو بیاگی که اصالتا نیز یهودی نبودند روابط نزدیکی با کاهانا داشتند.

رسانه های جمعی در غرب نیز نگاه انتقادی چندانی به سازمان کاهانا نداشتند. به ویژه روزنامه نیویورک تایمز مقالاتی را در حمایت از این سازمان چاپ می کرد. کتاب معروف کاهانا با نام “آنها باید بروند” نیز که دارای مایه های نژادپرستی و خشونت طلبی بود توسط انتشارات معروف “گراست” به چاپ رسید. به طور کلی تلویزیون، روزنامه ها و مجلات غربی عمدتا کاهانا را موضوع انتقادات خود قرار ندادند و همواره سعی می کردند حوادث تروریستی که در آمریکا انجام می شد را به سازمانهای غیریهودی نسبت دهند.

پس از ترور کاهانا در سال ۱۹۹۰ شاخه تروریستی این سازمان غیرفعال شد . با فروپاشی شوروی سابق و از بین رفتن فضای دوقطبی حاکم بر جهان این سازمان که عمدتا علیه منافع شوروی در غرب فعالیت می کرد فعالیتهای تروریستی خود را کنار گذاشت.

بعد از مرگ کاهان فرد دیگری نتوانست جای او را در بین یهودیان پیدا کند. در سال ۱۹۹۴ بعد از کشتار مسلمانان در غار ابراهیمی توسط دکتر باروخ گلدستین که در آن ۲۹ مسلمان فلسطینی در حین نماز کشته شدند، دولت اسرائیل حزبهای کاهانی را تروریست اعلام کرد. دولت آمریکا نیز حزبهای کاهانی را به لیست گروههای تروریستی اضافه نمود.
در سال ۲۰۰۰ و در زمان انتفاضه الاقصی طرفداران کاهان با رنگ بر روی بسیاری دیوارها پیامی کوتاه به مضمون “کاهان درست می‌گفت” نوشتند.


01

معنی: امروز همه میدانند که کاهان درست می‌گفت


سازمان های دست نشانده ی جهانی در کشورهای درحال توسعه دنبال حقوق بشر میگردند در حالی که خودشان به پشتوانه ی نقض حقوق بشر به نون و نوا رسیده اند. پشت تمام ناعدالتی ها و پلشتی های دنیا رژیم صهیونیستی وجود دارد با هدف نابودی کامل اعراب، آنوقت عرب ها با وی دست دوستی میدهند. آمریکا ندای حق و دموکراسی و عدالت را در بوق میکند ولی اسرائیل به پشتوانه ی آن به سادگی خاک کشور دیگری را غصب میکند. و به همین شکل چرخه ی سبعیت غرب ادامه پیدا میکند…

ریشه های تروریسم حتی به شکل امروزی همه و همه در ریشه های پدید آمدن جریان نا مشروع و محکوم به نابودی صهیونیسم است. تفکری که ضد انسانیت و به طور خاص ضد عرب بودن است. آن وقت عرب ها دست سازش به آن میدهند. عجیب است که رنگ تزویر از رخسار صهیونیست پریده است و هنوز اعراب گول آن را میخورند.
القصه؛ امرزو سالگرد هلاکت یکی از پایه گذاران تروریسم است. برای وی آرزوی خلد در آتش داریم…منابع:

  • بولتن خبری وفا ، شماره ۱۲۸۷ ، فاشیسم در فلسطین اشغال شده .
  • بولتن خبری سازمان آزادیبخش فلسطین ، ” حاخام کاهانا – هیتلر اسرائیلی ” شماره های ۱۳۹۲ ، ۱۳۹۳ و ۱۳۹۷ .
  • بولتن خبری وفا ، ” پایان خونین عمر یک نژادپرست ” ، سفارت فلسطین در تهران
  • بولتن رویداد و گزارش صهیونیسم ، ۱۳/۸/۱۳۸۳ ، شماره ۲ – ۲ – ۵۶
  • سایت مصاف
  • ویکی پدیا
  • پایگاه جامع تاریخ معاصر ایران
  • سایت راسخون
دسته بندي : شمر شناسی ،

نظرات

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی